Територіальне відокремлене спеціалізоване відділення м. Радомишль Головинського ВПУ НТ Про ліцей » Територіальне відокремлене спеціалізоване відділення м. Радомишль Головинського ВПУ НТ

Про ліцей

Коротка історія становлення та розвитку

ДПТНЗ «Радомишльський професійний ліцей»

18 жовтня 1971 року в м. Радомишлі розпочалося навчання в новозбудованому професійно – технічному училищі №4 будівельного профілю, яке було підпорядковане Міністерству меліорації УРСР. Випускників направляли на роботу на основі замовлень в трест “Житомирводбуд” і “Харківводбуд”. Набір учнів у перший рік навчання – 247 чоловік за професією:

 2маляр – штукатур – (59 дівчат)

муляр – пічник – (57 хлопців)

слюсар – сантехнік – (68 хлопців)

столяр – тесля – (63 хлопці)

     В навчальному корпусі були не тільки кабінети теоретичного навчання, а й знаходились: гуртожиток, їдальня (пізніше були добудовані окремі приміщення). Першим директором училища був Міліневський Дмитро Іванович.

Матеріальна база училища була слабкою – 9 кабінетів, з них лише 2 обладнано,  кінотеатр, 2 магнітофони, 13 кінофільмів, 36 діафільмів, відчувалася недостатність літератури, навчальних інструментів. Учні оволодівали професією і навчалися у вечірній школі. Перший випуск було здійснено в 1973 році.

З 1975 року училище дає учням під час денної форми навчання професійні знання і загальносередню освіту.

3З початку свого заснування і до сьогоднішнього дня в училищі проводиться велика робота із зміцнення матеріально-технічної бази. Значну допомогу, у свій час, надавало базове підприємство “Житомирводбуд”. Завдяки зусиллям трудового колективу училища та шефів під керівництвом директора Борука В.І. (1987-1989 рр) були по-новому оздоблені сучасними естетичними матеріалами внутрішні стіни навчального корпусу, актового залу, їдальні;  закуплені нові меблі у навчальний корпус і гуртожиток, технічні засоби навчання, відкрито кабінет інформатики і обчислювальної техніки, побудовано лазню, бар при їдальні, буфет. Всі роботи оцінилися 200 тисяч карбованців.

За роки свого існування в стінах училища було підготовлено більше 20 тис. випускників, більше  600 з них отримали дипломи з відзнакою.

03.07.2006 року перейменовано та змінено тип ПТУ-34 м. Радомишля на державний професійно – технічний навчальний заклад “Радомишльський професійний ліцей” на підставі наказу Міністерства освіти №402-403

З грудня  2004 року керівником училища став Соболевський О.В.

У житті навчального закладу почався новий етап. Роботу розпочато із створення оптимальної структури управління, яка координувала б всі підрозділи.

Соболевський О.В. вважає, що на якість освіти впливає все. Це не тільки методика викладання предмета, якою користується викладач, його підготовка, а й те, як почувається в навчальному закладі педагог і учень. Впливає на якість навчання навіть освітлення приміщень, парти, за якими сидять учні. Директор всіляко сприяє атмосфері доброзичливості, взаєморозуміння в ліцеї, щоб було “чуття єдиної родини”. Це позитивно позначається на навчально-виховному процесі. Тепер в ліцеї дружний і згуртований колектив, котрий  працює над  єдиною темою “Використання оптимальних форм і методів роботи для забезпечення результативності навчання і виховання учнів в умовах реформування освіти”

Справжньою опорою для молодого керівника стали викладачі: Ничипорук В.Г., Гальченко В.О., Пасічник І.М., Затолюк Л.Й., Коренівський М.Г. Вони володіють найдосконалішими методами навчання і виховання. Яких тільки заходів не практикують для учнів ! Це уроки – конференції, уроки – диспути, уроки – семінари, усні журнали, заочні екскурсії, літературні і мистецьки вечори. При цьому викладачі допомагають учням осягнути глибину проблем, що розглядаються, розібратися в усіх її тонкощах і деталях, дати сучасне наукове обґрунтування.

Міцні знання прищеплюють майбутнім робітникам майстри виробничого навчання Патласова В.І., Бідюк Л.М., Ястребцева О.В., Стременко Ю.Г. Поповнюється викладацький склад молодими педагогами : Маліцька Н.М., Дучинська Н.В., Самченко Р.М., Некращук Ю.О., Сидоренко Р.С., Доронін О.В.

4 В сучасних складних економічних умовах за рахунок матеріальної допомоги окремих організацій, виробничої діяльності , батьків учнів, благодійного фонду в ліцеї проведено демонтаж старої котельні, установлені нові котли, проведена реконструкція опалювальної системи в навчальному корпусі, в гуртожитку,  проведена реконструкція водогінної мережі, капітальний ремонт та реконструкція центрального входу в ліцей, капітальний ремонт другого поверху їдальні, капітальний ремонт навчального кабінету з бухгалтерського обліку, навчальних майстерень за професією електрогазозварник та кухар, капітальний ремонт сан.вузлів у приміщенні гуртожитку, власними силами відремонтований автобус.

Колектив ліцею разом зі своїм керівником ставить перед собою пріоритетні завдання: не лише навчати робітничі кадри, а готувати справжніх господарів країни, які б володіли не тільки знаннями своєї професії, а уміли правильно приймати рішення, відповідати за результати своєї праці. Цього потребує сьогоднішнє життя.

За 35 років ліцей підготував понад 20 тисяч висококваліфікованих робітників. І всі вони дорожать честю свого ліцею, стали справжніми майстрами улюбленої справи. Надіємося, що так буде і надалі. Запорукою цього є невтомна праця колективу ліцею і його керівника.