Територіальне відокремлене спеціалізоване відділення м. Радомишль Головинського ВПУ НТ Екскурсія до Будинку Правосуддя » Територіальне відокремлене спеціалізоване відділення м. Радомишль Головинського ВПУ НТ

«

»

Екскурсія до Будинку Правосуддя

27 травня 2016 року в Радомишльському районному суді Житомирської області проведено День відкритих дверей.

Такі заходи ініційовано з метою забезпечення прозорості та відкритості в діяльності суду, обізнаності широкої громадськості з його діяльністю, забезпечення права вільного доступу громадян до інформації та вільного доступу до усіх сфер суспільного і державного життя України, а також з метою попередження злочинності серед неповнолітніх, з’ясування причин мотивації молодих осіб до протиправної поведінки, виявленню зв ’язків деяких факторів протиправної мотивації та реалізації обґрунтованих пропозицій щодо попередження кримінальних та адміністративних правопорушень.

rrsud1

У заході взяли участь учні Радомишльського професійного ліцею. Програма проведення Дня відкритих дверей включала в себе екскурсію Будинком Правосуддя: огляд робочих кабінетів, залів судових засідань, архіву, стендів з додатковою інформацією, ознайомлення з діяльністю суду, роботою суддів та працівників апарату суду. А також нововведеннями у законодавстві з питань судоустрою» ,«Апарат суду: організація роботи, розподіл обов’язків між працівниками», « Конвенція ООН про права дитини: універсальні мінімальні стандарти захисту прав дітей» .

Розпочав захід голова Радомишльського районного суду Житомирського області Л.В.Свінцицький та керівник апарату Грищенко О.В., які ознайомили учасників заходу з діяльністю суду та інноваційними підходами до роботи.

Учні мали змогу почути, про судову систему України та про організацію роботи Радомишльського районного суду Житомирської області.

rrsud2

Головою суду Л.В.Свінцицьким з учнями Радомишльського професійного ліцею проведена бесіда на тему «Додержання законодавства, спрямованого на попередження злочинності серед учнів, студентів та молоді Радомишльського району» а також загальні поняття та проведення досудового розслідування кримінальних правопорушень, в тому числі вчинених rrsud3неповнолітніми особами, порядок застосування запобіжних заходів щодо неповнолітніх у кримінальних провадженнях, особливості здійснення кримінальних проваджень в судах загальної юрисдикції, в тому числі неповнолітніх, аналіз причин та умов, які викликають протиправну поведінку молоді, аналіз статистичних показників за 2014-2015 роки щодо розгляду Радомишльським районним судом Житомирської області кримінальних проваджень, у яких обвинуваченими виступали неповнолітні особи.

rrsud7

Останнім заходом дня відкритих дверей стала участь молоді у справжньому судовому засіданні. Учасники Дня відкритих дверей мали змогу побувати на розгляді судової справи, бути присутніми під час виступу сторін та оголошення суддею судового рішення.

В учасників заходу залишилося багато приємних вражень і усі висловили сподівання, що такі зустрічі відбуватимуться і надалі.